Wycieczka "Pszczółek" do Rzeszowa

rok temu

Głównym celem wycieczki do stolicy naszego województwa były Rzeszowskie Piwnice- interaktywna instytucja kultury, organizująca rekonesans z przewodnikiem po podziemiach znajdujących się pod rzeszowskim rynkiem. Pszczółki z ciekawością zeszły w głąb ciemnych korytarzy trasy turystycznej, uważnie obejrzały pokaz i wysłuchały legendy związanej z historią miasta, przekazanej niepowtarzalnym głosem Piotra Fronczewskiego. Na jej podstawie dzieci wykonywały różnorodne, napotkane na trasie zadania, zdobywając na drodze do zwycięstwa punkty- wirtualne dukaty. Trasa legend łączy w sobie aspekt edukacyjny z nowoczesną techniką multimedialną, tworzącą niepowtarzalny klimat, niezapomniane wrażenia i przeżycia w grupie rówieśniczej. Przedszkolaki dowiedziały się, że Rzeszów wraz z Sędziszowem leżał na drodze ważnych szlaków handlowych, poznały fakty z dziejów pierwszego właściciela grodu- Jana Pakosławica, który za zasługi otrzymał go w darze od króla Kazimierza Wielkiego. Odwiedziły wnętrze sklepu kolonialnego z XIX wieku, zakład złotnika, przekrój typowej kamienicy oraz lokalizację i zagospodarowanie poszczególnych części domu. Interaktywnie tworzyły sześcioczęściowy herb, łapały symbole nutek, uruchamiały dzwon ostrzegający przed niebezpieczeństwem i uczestniczyły w wirtualnym pożarze miasta. Miłym momentem wycieczki był też posiłek-  pyszne naleśniki w Cafe Mini o bardzo wykwintnym i bogatym wystroju oraz słynne lody u Myszki Miki. Przy okazji dzieci zwiedziły rynek z XVII- wiecznym ratuszem, studnią i kamienicami, przspacerowały się ulicą 3 Maja, obejrzały multimedialną fontannę na jej końcu oraz przeszły okrągłą kładką nad trasą Przemyśl- Kraków. Bardzo ekscytująca była też podróż pociągiem Polregio. Zadowolone i uśmiechnięte dzieci trafiiły pod opiekę rodziców na peronie dworca o godzinie 15- tej. Jak same określiły to był ich pierwszy "POWAŻNY" wyjazd i zgodnie z ich oceną był "EKSTRA".