PLANETARIUM

rok temu

Dzięki wizycie przenośnego planetarium, nasze przedszkolaki miały okazję wybrać się dziś w ciekawą podróz po kosmosie. Nadmuchiwana ogromna kopuła to idealna jego namiastka, a ciekawe świata dzieci, od rana czekały na to niezwykłe wydarzenie. Już przed wejściem były bardzo podekscytowane dlatego bardzo chętnie wchodziły do środka, gdzie było dużo bardziej niesamowicie niż na zewnątrz. Gdy dzieci usiadły nad głowami pojawiło sie gwieździste niebo i rozpoczęła się projekcja. Po kosmosie oprowadzali nas przyjaciele z ulicy Sezamkowej, co bardzo podobało się dzieciom i sprawiło,że projekcja była dla nich bardziej przystępna. Razem z Wielkim Ptakiem i Elmo mogliśmy zaobserwować m. in. wschód i zachód słońca, fazy księżyca, gwiazdozbiory zodiakalne jak również lądowanie na księzycu i planety w układzie słonecznym. Po rozpoczęciu projekcji zaciemniło się wnętrze, co zapewniło niepowtarzalny klimat i zwiększyło efektywność pokazu. Wizyta planetarium okazała się bardzo atrakcyjna i pouczająca dla naszych podopiecznych i mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś będziemy mieli możliwość gościć je w naszym przedszkolu.