WYCIECZKA DO KRAINY LEGO

W pogodny choć chłodny poranek 19 kwietnia wszystkie grupy z naszego przedszkola wyruszyły autobusami do Rzeszowa, do Millenium Hall na największą w Polsce wystawę różnego typu konstrukcji zbudowanych z klocków Lego. Okazało się, że dla wielu przedszkolaków była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem lokomocji. Dodatkową frajdą stał się też wyjazd ruchomymi schodami na poziom wystawy. Ekspozycja przeróżnych budowli z najpopularniejszych na świecie klocków wywarła duże wrażenie. Oprócz wspominanych już w ogłoszeniu konstrukcji, takich jak olbrzymi samolot, blisko 3 metrowy mężczyzna, sceny znane z filmów i bajek czy architektura z różnych kultur i epok wielkie zaciekawienie budziły eksponaty interaktywne, takie jak Mapa Europy i makiety kolejowe z jeżdżącymi pociagami z klocków Lego. Chwilę wytchnienia po obejrzeniu wystawy dał dzieciom edukacyjny seans w kinie, w którym świat nauki i wiedzy ukazany został przez pryzmat klocków Lego. Najwiekszą jednak atrakcją była możliwość wyjatkowej i niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znalazła się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego i przestrzeń do tworzenia domków z ogromnych klocków. Stworzone przez dzieci samochody mogły zjezdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałosć budowli można było sprawdzić na platformie wibracyjnej Super SHaker. Dzieci ochoczo wchodziły do dużych, gąbkowych kojców, wypełnionych oczywiście kolorowymi klockami Lego, w praktyce sprawdzając ich różnorodność i możliwości połączeń konstrukcyjnych. Przedszkolaki mogły rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyć umiejętności manualne i przeżyć niezapomniane chwile. Wyczerpane zabawą, przed powrotem do przedszkola z apetytem zajadały drozdżówki i dzieliły się wrażeniami. Relację z wycieczki uzupełniają zdjęcia zamieszczone w Galerii. Zapraszamy do ogladania!