AUDYCJA MUZYCZNA

Tematem przewodnim spotkania z muzykami Filharmonii Podkarpackiej w dniu 12 kwietnia stała się WIOSNA.
Ten wdzięczny motyw przewijał sie zarówno w interpretacji klasycznej kompozycji Vivaldiego jak i w piosenkach z gatunku muzyki rozrywkowej i repertuaru dziecięcego. Przedszkolaki miały możliwość utrwalenia wiadomości na temat drewnianego instrumentu perkusyjnego o nazwie CAJON oraz grania na nim. Poznały również budowę i nazwy poszczególnych części gitary akustycznej. Oprócz wspólnego śpiewu znanych dzieciom piosenek o tematyce wiosennej największy aplauz wśród słuchaczy zdobył nieznany dotąd utwór "Znów przyszła wiosna" autorstwa Moniki i Mateusza Kluzów.