MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH

Pamięć osiąga swoją pełną dojrzałość około 15. roku życia. Wcześniej mamy wiele możliwości, aby ją kształtować i ćwiczyć. Dzięki grom i zabawom rozwijającym pamięć, dziecko łatwiej przyswaja wiedzę i szybciej kojarzy. Gry edukacyjne to świetne narzędzie wspierające rozwój czynności intelektualnych w zakresie edukacji matematycznej, poznawania siebie i swego otoczenia, kształtujące rozwój aktywności poznawczych, gotowości do nauki czytania i pisania oraz umiejętności społecznych dzieci. Podczas gry przedszkolaki pogłębiają wiedzę z różnych dziedzin, poszerzają zakres umiejętności, utrwalają i doskonalą swoje kompetencje.
W dniach od 14 do 18 marca w naszym przedszkolu odbyły się finały Przedszkolnych Mistrzostw w Grach Edukacyjnych w kategoriach wiekowych 4- 6 lat. Wyłoniono następujących zwycięzców, gr. Pszczółki - "Domino" I miejsce Krzyś Pinkowicz, II miejsce Piotr Wątroba, III miejsce Michał Mazur. Gr. Biedronki "Zagadki Smoka Obiboka" I miejsce Wojtuś Gąska, II miejsce Oliwka Świniuch, III miejsce Kinga Idzik. Gr. Motylki "Figuraki" I miejsce Nikola Baran, II miejsce Antoni Majka, III miejsce Kacper Baran.
Uczestnicy oprócz dopingu, gromkich braw i gratulacji otrzymali Medale Przedszkolaka Bystrzaka, pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty.