09.10.2015r. Drzewa nasi przyjaciele

W dniu 9 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ŚWIĘTO DRZEWA”. Podczas obchodów ww. święta dzieci poszerzały wiadomości dotyczące roli drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka. Zapoznane zostały z tematyką ochrony środowiska, poprawnym zachowaniem w lesie i dbaniem o otaczającą nas roślinność.Głównym celem obchodów Święta Drzewa było kształtowanie w dzieciach więzi z przyrodą i pozytywnego stosunku do niej oraz propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego.

Dzieci uczestniczyły w zabawach, grach i quizach związanych z drzewami, lasem i zwierzętami (zagadki, rozpoznawanie nazw zwierząt na podstawie wydawanych przez nie odgłosów, różnego rodzaju prace plastyczne itp.) Złożyły też uroczystą przyrzeczenie dotyczącą ochrony przyrody i dbałości o zieleń. Na zakończenie, dzieci w drodze głosowania, wybrały w ogrodzie przedszkolnym jedno drzewo, które nagrodziły medalem dla „Najpiękniejszego drzewa”.