Mam talent ! i spektakl teatralny

Już po raz drugi, w czwartek 3 marca,  odbył się w naszym przedszkolu konkurs młodych talentów MAM TALENT. Do konkursu zgłosiło się 11 wykonawców. Nie zabrakło wokalistów, recytatorów, pojawił się także magik. Występy zachwyciły przedszkolną publiczność, która wszystkich wykonawców nagrodziła gromkimi brawami. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, medal PRZEDSZKOLAKA TALENCIAKA oraz drobną nagrodę rzeczową. Zarówno dzieci, które występowały jak i te, które zasiadały na widowni bawiły się znakomicie.

Przedszkolny dzień talentu uświetnili artyści Teatru "Zielony Melonik", którzy przygotowali dla dzieci spektakl pod tutułem „Raz, dwa, trzy – start!”. A w nim: Niepowtarzalny i jedyny wyścig! Na stracie stanęli: szybki jak wiatr Zając Pospieszalski i jego przeciwnik cierpliwy i systematyczny Żółw Piechotka. Pospieszalski był bardzo pewny siebie – nie dbał o regularne treningi, miał w swoim zajęczym nosie zdrową dietę: przecież cukierki, popite colą wystarczą. „Dużo cukru – dużo siły” – wołał zając. Żółw Piechotka myślał zupełnie inaczej. Zdrowe jedzenie: warzywa, owsianka, zupa a i cukierek jest wskazany- byle nie w nadmiarze.
„Raz, dwa, trzy – Start!” to bajka o właściwych nawykach żywieniowych i ruchu, ukazująca pyszałkowatość i czcze przechwałki jako złe postawy. W "bajce" zatriumfowała koleżeńskość, dobra rada i skromność. A wyścig? Wyścig jako kluczowa scena była wielką zabawą. Nie było czasu na nudę!