Sędziszów -Nasza Mała Ojczyzna

"Dawno, dawno temu-jeszcze przed wiekami,
Był tu król Kazimierz ze swymi wojami..."

W związku z przypadającą w dniu 28 lutego 2016 r. 533 Rocznicą Nadania Praw Miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego przedszkolaki stworzyły własną książkę opisującą powstanie naszego miasta. Do tekstu napisanego przez lokalnego poetę pana Kazimierza Czapkę dzieci narysowały piękne ilustracje. Książka ta opisuje historię powstania naszego miasta począwszy od króla Kazimierza, aż do chwili obecnej. Projekt ten ma na celu kształtowanie w dzieciach świadomości regionalnej, patriotyzmu lokalnego. Zilustrowana przez dzieci z grupy "Wiewiórek" i "Jagódek"  książeczka została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez wszystkie przedszkolaki. Dzieci oprócz udziału w zajęciach dydaktycznych i plastycznych utrwalających informacje o "małej ojczyźnie" oglądały również albumy o Sędziszowie, zdjęcia naszego pięknego miasta i należących do gminy Sędziszów Młp. miejscowości.
Zapraszamy do galerii !