30.09.2015r. Z serii ciekawy zawód czyli spotkanie z policjantką

W środę nasze przedszkolaki odwiedził niezwykły gość, długo wyczekiwany szczególnie przez grupę maluchów. Była nim pani policjantka. Celem wizyty było przybliżenie dzieciakom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, przypomnienie numerów alarmowych oraz zasad zachowania się podczas spotkania z nieznajomym.

Nasz gość opowiedział również przedszkolakom, jak zachować się podczas spotkania np. z nieznajomym psem, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieciaki zadawały mnóstwo pytań, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, aktywnie uczestniczyły w prelekcji. Spotkanie z policjantem wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń przedszkolnych i ma charakter cykliczny.