Dzień Babci i Dziadka to święta rodzinne, które na świecie obchodzone są w różnych terminach. Pomysł obchodzenia tego święta w naszym kraju zainicjował w roku 1964 tygodnik  "Kobieta Życie". 21 stycznia 1965r. w Poznaniu wystawiono sztukę "Drzewa umierają stojąc" Alejandro Casona, w której postać babci grała Mieczysława Ćwiklińska, obchodząca właśnie w tym dniu 85 urodziny. Ryszard Donecki z "Expresu Poznańskiego", dziękując aktorce za występ tortem i kwiatami, powiedział, że daje jej prezent z okazji Dnia Babci. W roku 1966 "Expres Wieczorny" ogłosił właśnie dzień 21 stycznia Dniem Babci. Od tego czasu stał się świętem ogólnopolskim. Święto Dziadka obchodzone jest od lat osiemdziesiątych 22 stycznia.
     Jest za co dziękować naszym babciom i dziadkom. Cierpliwie uczą wnuków samodzielności, wrażliwości i odpowiedzialności. Zawsze mają czas dla wnuków i są w każdej potrzebie. Dzień Babci i Dziadka jest doskonałą okazją, aby im podziękować. Sprawmy, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Postarajmy się spędzić z dziadkami trochę czasu. Do życzeń i kwiatów dołączmy upominek, ten wykonany własnoręcznie będzie najpiękniejszy.

Wszystkim Babciom i Dziadziom składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

Starszaki z naszego przedszkola, by dodatkowo uczcić  to święto, zapraszają swoje Babcie i Dziadków na spektakl pt. "Kopciuszek"
Grupa "Biedronek"- 28 stycznia o godz. 9.30
Grupa "Motylków"- 29 stycznia o godz.9.30