Pieczenie świątecznych pierników

Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem nasze przedszkole postanowiło zadośćuczynić tej tradycji. Od 7 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyło się pieczenie świątecznych pierniczków.  Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza? Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa! Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek d pod czujnym okiem Pani woźnej nabierały złocistej barwy. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika  po przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Rzecz jasna pierwsza blaszka ciasteczek wylądowała w brzuszkach naszych małych cukierników. Zabawa była naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni. Wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami. Oczywiście trudno się było oprzeć i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczki zostały spakowane w małe paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.