19.09.2015r. Święto wszystkich Przedszkolaków

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka stał się nie lada okazją do uroczystego świętowania tego dnia wraz z naszymi przedszkolakami, jak również sprzyjającą okolicznością do ogłoszenia Publicznego Przedszkola nr 1 w Sędziszowie Młp. z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej mianem – Przedszkola z Pasją. Grono pedagogiczne wraz z pracownikami przedszkola, zaskoczyło również swoich podopiecznych – spektaklem pt. „Rzepka”.
W główną postać wcieliła się Dyrektor Przedszkola – pani Krystyna Surman. Każdy z bohaterów wiersza Juliana Tuwima, był dla dzieci prawdziwym zaskoczeniem, budząc u naszych maluchów nie tylko zachwyt, ale także salwy śmiechu. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Dzień Przedszkolaka stał się również inspiracją do powstania i po raz pierwszy w historii przedszkola – publicznego odśpiewania Hymnu Przedszkola. Wszystkie przedszkolaki z przejęciem wyśpiewywały słowa: „Jedynka, Jedynka – przedszkolem z pasja jest. Jedynka, Jedynka – tu każdy chodzić chce”. Po części oficjalnej, dzieciaki, ich rodzice i opiekunowie – uczestniczyli w hucznej zabawie z Pszczółką Mają. Wszyscy świetnie się bawili, a parkiet pękał w szwach. Na zakończenie dzieciaki otrzymały kolorowe balony w postaci zwierzątek, a także pomalowały twarze na wybrane przez siebie postacie. W obchodach Dnia Przedszkolaka wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć, sekretarz gminy Jan Maroń, sołtys Wolicy Ługowej Eleonora Żurad oraz Dorota Sędłak, członek zarządu powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Przedszkolaki zostały obdarowane koszami słodkości i upominków, o które zadbała również wicestarosta powiatu ropczycko sędziszowskiego pani Bernadeta Frysztak.

Relacja z uroczystości na stronie Telewizji Sędziszów pod adresem: http://sedziszowtv.pl/index.php/player/tv/dzien-przedszkolaka