Wizyta Strażaków

Spełniając marzenia dzieci umieszczone w „Księdze życzeń” 23 listopada odbyło się spotkanie ze Strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Ropczyc. Po przybyciu straży na miejsce, przedszkolaki powitały gości brawami. Bezpośredni kontakt sprawił, że umundurowanie, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w pracy strażaków stały im się bliższe. Największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i  pokaz gaszenia pożaru. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie wraz ze strażakami i wozem strażackim. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzą nas jeszcze raz! Dla wielu przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.