09.11.2015r. - Prelekcja o sposobie segregacji śmieci

9 listopada w poniedziałek do naszego przedszkola zawitał pan z Firmy „Dezako” z Dębicy.Od najmłodszych lat kształtuje się świadomość, dlatego też tak ważne są spotkania i rozmowy pozwalające dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat.Podczas spotkania dzieci wysłuchały pogadanki na temat tego jak należy postępować z odpadami.

Poznały „drogę odpadów”, czyli proces postępowania od momentu wyrzucenia do kosza do przekazania odpadów na Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych, a także o tym że odpady nie trafiają bezpośrednio na składowisko odpadów, ale są przetwarzanie i poddawane procesom odzysku i recyklingu.Spotkanie to było bardzo owocne gdyż dzieci dowiedziały się wielu nowych rzeczy o procesach związanych z odpadami.