27.10.2015r. - SPRINTEM DO MARATONU

27.10.2015r. - SPRINTEM DO MARATONU

W dniu 27 października przedszkolaki wzięły udział w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków organizowanym przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Poprzez uczestnictwo w „maratonie” chcieliśmy zachęcić dzieci do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

W dniu maratonu zjedliśmy pożywne śniadanie i punktualnie o godzinie 10.00 wszystkie grupy spotkały się na boisku przedszkolnym. Tam mali sportowcy otrzymali numery startowe, koszulki i usłyszeli gwizdek oznaczający start. Każda grupa sprinterów przebiegła trasę około 70 metrów tj. jedno okrążenie przedszkolnego boiska. Bieg dostarczył wielu pozytywnych emocji zarówno jego uczestnikom jak i kibicom. Grupa Pszczółek skandowała specjalnie wymyślone na dzień biegu hasło „Dwie nogi mamy - wiec biegamy”. Każdy „sprinter”, niezależnie od kolejności przekroczenia linii mety, otrzymał medal upamiętniający udział w maratonie. Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy, nikt nie odniósł kontuzji.